Türkiye’nin En Güzel ve Başarılı Genç Kadın Oyuncuları 2020 – Top 10

Her yıl birçok sinema filmi ve dizi yapımcılar, yönetmenler tarafından piyasaya sunuluyor. Senaryo önemli olduğu kadar senaryo içerisinde yer alan karakterlere can veren oyuncuların kalitesi de gişe ve izlenmeyi etkiliyor. Son dönemde bir çok yapımda yer alan genç kadın oyuncular 2020 yılında da kıyasıya rekabet içerisinde adeta oyunculuklarını konuşturuyor. Makalemiz ile sizlere Türkiye’nin genç kadın oyuncuları listesini derledik. Listemizde oyuncuların kısa biyografisini, kimdir, instagram takipçi sayısı kaç ve son yer aldığı ya da alacağı proje hangisi sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Listemizde sıralamalar instagram takipçi sayısına göre yapılmış olduğunu, tüm genç kadın oyuncularımızın en güzel olduğunu belirterek başlayalım. İşte Türkiye’nin en popüler genç kadın oyuncuları listesinde ilk 10 sıra..

Genç Kadın Oyuncular Listesi

1.Hande Erçel

Hande Erçel İnstagram : @handemiyy

Kimdir?

Güzel oyuncu 1993 yılında Balıkesir ili Bandırma ilçesinde dünyaya gelmiştir. 27 yaşındaki genç oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Sanatları Bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir. Kariyerine model olarak başlayan Hande Erçel asıl hedefi olan oyunculuk ile devam etmektedir. Model olarak Türkiye güzeli seçilen Hande Erçel, Dünya Güzeli yarışmasında Azerbeycan’da 2. olmuştur. Güzel oyuncunun son yer aldığı dizilerin özellikle Asya ve orta doğu ülkelerinde yayınlanması ününe ün katmıştır.

Birçok yapımda yer alan Hande Erçel’in çıkış yaptığı yapım ise; 2015 yılında yer aldığı Güneşin Kızları dizisidir. Son olarak Tolga Sayışman ile birlikte siyah inci dizisinde yer alıyor.

İnstagram takipçi sayısı; 12.7 milyon