Yağlı Ciltler İçin Temizleyici Önerileri – Jel, Serum, Tonik Rehberi

Yağlı cilt tipine sahip kişiler ciltleri üzerinde oluşan sık yağlanmadan dolayı endişelenirler. Yağlı ciltlerin nedeni yağ bezlerinin aşırı aktif olması ve aşırı sebum üretmesidir. Yağlı ciltlerde sivilce, siyah nokta, beyaz nokta vb. cilt problemlerine daha sık rastlanmaktadır. Yağlı ciltlerde üretilen fazla sebum, cildin yüzeyinde ölü cilt hücrelerine yol açar, sivilce, akne, beyaz nokta ve siyah noktalara ve elbette donuk görünümlü bir cilde neden olur.

Yağlı cildin birçok olumsuz yönünden bahsettik ancak yaşlanma karşıtı etkisi olduğunu da belirtmeliyiz. Kuru ciltlerde kırışıklık oluşumu daha yüksektir, yağlı ciltlerde ise durum tersidir. Yüksek miktarda üretilen yağ cildin dış tabakası olan epidermisenin korunmasına yarar sağlar.

Makalemiz ile sizlere yağlı cilt için temizleyici önerileri sunacağız. Yağlı cilde sahipseniz bazı basit cilt bakımı uygulamaları ile yağ oluşumunu kontrol altına alabilirsiniz.

Piyasada yağlı ciltler için bir çok temizleyici jel, temizleyici serum, temizleyici tonik satılmaktadır. Bu ürünleri alırken de işe yarayıp yaramadığı konusunda kuşkular olduğundan bu makalemiz rehber olacaktır. Haydi başlayalım.

Yağlı Ciltler İçin Temizleyici Önerileri

Yağlı cildin neden olduğu cilt problemlerinden korunmanın en etkili yolu cildin doğru bir şekilde temizlenmesi ve sürekli temiz tutulmasıdır. Bu temizliği sağlamak için birçok satılan ürün bulunurken evde doğal olarak yapabileceğiniz uygulamalarda mevcuttur. İlk olarak temizleyici jel önerileri ile başlayalım.

1.Yağlı ciltler için temizleyici jeller

Birçok kozmetik firması yağlı ciltler için temizleyici jel üretmekte ve piyasada satmaktadır. Sizler için birçok kullanan tarafından en iyi olarak belirtilen 2 temizleyici jelden bahsedicez.

* La Roche Posay Effaclar

Yağlı ciltler için temizleyici jel önerileri

 La Roche firması tarafından üretilen bu temizleyici jel cilt üzerinde yağ ve kir nedeniyle tıkanan gözenekleri giderirken yüzünüzün sağlıklı ve mat bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Sivilce tedavisine de yarar sağlayan formüle sahip olması bu ürünü ön plana çıkarıyor. Yağlı ciltlere ve karma ciltlere sahip olanlar rahatlıkla kullanabilir. Fiyat olarak biraz ortalama üzerinde olması nedeniyle tercih etmeyebilirsiniz hemen diğer ürüne geçelim.

* Garnier Temizleme Jeli

Garnier Cilt Temizleme Jeli

Garnier temizleme jeli birçok instagram fenomeni(Merve Demirel (@kiloaldimgelemem), Deniz Özübek (@emeyzingblog) ve Öykü Helvacı (@allaboutcare)) tarafından önerilen bir üründür. Gözenekleri temizlerken sıkılaştırmaya yardımcı olan ürün fiyat ve kolay erişim nedeniyle daha çok tercih edilmektedir.

* Doğal Cilt Temizleme Jeli

Kimyasal kullanmaya karşıyım diyorsanız evde bulunan malzemelerle kolayca temizleme jeli yapabilirsiniz. Düzenli kullanım ile kendiniz de yapsanız satın da alsanız cildinizde biriken yağı kontrol altına alabilirsiniz. Tercih sizin. Nasıl yapılır diyorsanız hemen anlatalım.

Evde cilt temizleme jeli yapımı

Malzemeler

  • 1/4 su bardağı Aloe Vera Jel
  • 1/4 su bardağı Bal
  • 1 çay kaşığı Zeytinyağı

Yapılışı

  1. Tüm malzemeleri birleştirin.
  2. Bu temizleyici kapalı bir kavanozda saklanabilir. Bir kavanoz kullanıyorsanız, temizleyiciye bakteri bulaşmasını önlemek için temizleyiciyi elinize alırken kaşık kullanmanız gerekir. Temizleyiciyi birkaç ay oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Taze aloe kullanıyorsanız, aloe hızla bozulabileceğinden temizleyiciyi buzdolabında saklamalısınız. Bal gözeneklere yapışarak temizlenmesine, aloe vera cildi yatıştırmaya yardımcı olmaktadır. Zeytinyağı besleyici bir yağdır ve boşalan gözenekleri dolduracaktır. Dilerseniz zeytinyağı eklemeyebilirsiniz.

Temizleyici Kullanımı

  1. Temizleyiciyi çalkalayın. Elimize az miktarda temizleyici jel alın, ardından temizleyiciyi yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Cildinizin malzemelerin harika özelliklerini emmesi için toplam yaklaşık bir dakika bekletin. Nemli bir mendil kullanarak, temizleyiciyi gerektiği gibi durulayarak nazikçe temizleyin.

Yağlı ciltler için temizleyici önerileri listemize temizleyici serum önerileri ile devam ediyoruz.

2. Yağlı ciltler için temizleyici serumlar

Cildi temizleyen jeller gibi piyasada birçok temizleyici serum satılmaktadır. Serumlar, yüksek konsantrasyon özelliğine sahiptir. Bu sayede krem ve jellere oranla cildinize çok daha etkili bir şekilde nüfus eder. En çok bilinen 2 farklı serum markası da bizim önerilerimiz arasında yer alıyor.

Yves Rocher Temizleme Serumu

* Yves Rocher Sebo Vegetal Temizleme Serumu

Sebu vegetal serum Yves Rochel firması tarafından satılan bir üründür. İçeriğinde bulunan Boreal çay tozu sayesinde cildin yağ dengesini anında kontrol altına alarak sebum fazlalığını emer ve yağlı görünümünün dengelenmesini sağlar. Tıkanık gözenekleri açmaya ve gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan serum cilt dokusunu arındırıp mat görünüm oluşmasını sağlar. Yağlı ciltler için temizleyici önerileri listemiz devam ediyor

Rosece Temizleme Serumu

* Rosece Cilt Temizleme Serumu

İçeriğinde bulunan Çay ağacı, tamanu, biberiye, kantaron, lavanta, kiraz çekirdeği, limon ve portakal gibi maddeler ile sebum (yağ) dengeleyici özelliği bulunan serum ekstra sağladığı etkilerle popüler hale gelmektedir. Dış etkenlerden dolayı bozulan cilt yapısını düzenlemeye ve cilt sorunlarına neden olan etkenlere karşı cildi korunmaya yardımcı olur. Cilde daha canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Özellikle yağlı cilt tipleri için kullanıma uygundur.

Jel ve serum dışında tonik ile de istenen arınmayı sağlayabilirsiniz. İşte Yağlı ciltler için temizleyici tonik önerileri listemiz.

3. Yağlı ciltler için temizleyici tonikler

Yağlı ciltlerin temizlenmesi için piyasada satılan tonikleri de bulunmaktadır. Tonikler, cilt temizliği için özel üretilen losyonlardır. İçeriğinde bulunan maddelerin antiseptik özelliğe sahip olması cildi temizleyici, arındırıcı etki sağlamaktadır. Tonikler gün boyu kirlenen ve yağlanan cildi temizlemek, dezenfekte etmek için kullanılırlar. Jel ve seruma karşı kullanımı daha basittir. İşte en popüler 2 temizleyici tonik.

Sinoz Temizleyici Tonik

* Sinoz Arındırıcı Tonik

Sinoz Arındırıcı Tonik içeriğinde bulunan maddeler sayesinde ciltteki yağ dengesini sağlar. Gözenekleri tıkayan tüm etmenleri temizler, gözeneklerin görünümünde pürüzsüzlük hissinin sağlanmasına destek olur. Hoş kokuya sahip ve alkolsüzdür. Günlük kullanıma uygun olan tonik bir pamuğa yeteri kadar alınarak dairesel hareketlerle yüze sürülerek kullanılır.

Garnier Arındırıcı Tonik

* Garnier Arındırıcı Tonik

Garnier firmasının yağlı cilttlerin temizlenmesi için ürettiği uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilir tonik ürünüdür. Cildin yağlardan arınmasına ve gözeneklerin içerisinde biriken kirlerin derinlenmesine temizliğini sağlar. hoş kokusu ve uzun süreli etksi ile tercih edilmektedir.

Yağlı ciltler için temizleyici önerileri listemiz bitti. Yağlı cilt tipine sahipseniz ve bazı cilt problemleri yaşıyorsanız unutmayın. Cildinizi temiz tutarak yağı kontrol altına alabilirsiniz. Cilt temizleyici jel, tonik,krem, tonik ne kullanırsanız kullanın ama günlük temizliğinizi aksatmadan sağlayın. Yağlı cilt problemini gidermek için temizlik birinci kural ama tek başına da yeterli değil. Makalelerimizi takip etmeye devam edin ve cildiniz problem olmaktan çıksın.