Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri

Yaşlandıkça stres, egzersiz eksikliği, kötü uyku alışkanlıkları, cildimize bakmamak ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları özellikle yüzümüzde ortaya çıkmaya başlayabilir. Yaşlanma sürecini durduramayız, ancak cerrahiye başvurmadan cildimizin parlak ve genç görünmesini sağlayabiliriz. Bu makale ile sizlere Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri nelerdir cevabını hazırladık.

 Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri; Cildinize biraz önem verin.

Doğru temizleme, beslenme ve koruma ile cildinizin sağlıklı ve genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Cildi her sabah ve akşam temizlemek kiri ve makyajın artıklarını temizlemek için gereklidir ve aynı zamanda cildinizin parlak ve canlı görünmesini sağlar. Yani sadece makyaj temizleme mendilleri ile temizlik yeterli olmaz. Yüzünüzü güzelce temizlemek için tüm temizleme ürünlerinin kullanımı sonrası bol su ile yıkamalısınız.Su cildinizin nemin arttırır ve cildinizi rahatlatır.
    • Ölü, kuru yüzey cilt hücrelerinin çıkarılması için düzenli bakım, yeni hücrelere yol açmak için önemlidir ve cildinize parlaklık ve canlılık kazandırmaya yardımcı olur.
    • Kimyasal kullanımından doğan yıpranmayı en aza indirgemek için doğal veya organik içerenler içeren sülfatlı ve paraben içermeyen ürünleri arayın.
  • Karga ayaklarını ve ince çizgilerini geciktirmeye yardımcı olmak için hassas göz alanınıza özel dikkat gösterin.
    Yüzünüzün geri kalan kısmından farklı olarak, gözler çevreleyen yağ bezlerine sahip değildir, bu nedenle göz çevresindeki cilt çok daha incedir ve yaşlanmaya daha yatkındır.
Sabah ve akşam iyi bir göz kremi uygulamak yardımcı olabilir. Gül yağı (esansiyel yağ asitleri bakımından zengin), akşam çuha çiçeği yağı, vitamin A, C ve E, beyaz ve yeşil çaylar, papatya, aloe vera ve diğer yatıştırıcı botanik maddeler gibi besleyici ve nemlendirici doğal maddeleri arayın.
Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri
Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri

Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri ; Düzenli egzersiz

Beğendiğiniz bir etkinlik bulun ve her hafta katılın. Haftada 3-5 kez en az 30 dakika orta şiddette kardiyovasküler egzersiz yapmayı hedefleyin.Düzenli egzersiz, kan dolaşımını hızlandırır ve cildi ve vücudumuzu gençleştirir ve yeniler.

Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri ; Su alımını artırın

Pürüzsüz ince çizgilerin düzeltilmesine yardımcı olmak ve cilt hücrelerini dolgunlaştırmak için vücudunuzu her gün en az sekiz bardak saf, filtrelenmiş su içmeye özen gösterin. Mümkünse, oda sıcaklığında suyu için, buz gibi soğuk su, sindirimi yavaşlatabilir.

Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri ; Uyku!

Yalnız zihniniz gece dinlenmeye ve şarj olmaya ihtiyaç duymaz, aynı zamanda cildiniz de öyle yapar. Bu dinlenme evresi boyunca vücudunuz, cildin esnekliği ve tonuna yardımcı olan kollajen üretimini hızlandırmak için hormonları salgılar. Uyku da cildi yeniden nemlendirir ve besler.
Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri


Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri ; Beslenmenize dikkat edin

Cildin genç görünmesine yardımcı olmak için iyi bir diyet esastır. Enflamasyon ve cilt yaşlanmasına karşı savaşmak için parlak, canlı meyve ve sebzeler, fıstık, tohum ve baklagiller açısından zengin bir diyetle çalışmayı amaçlıyoruz. Bu gıdalar güçlü antioksidanlar olan anti-inflamatuar fito-besinler açısından zengindir. Badem, ceviz ve fındık lif,
protein ve esansiyel yağ asitleri ile doludur ve cildinizin nemli, sağlam ve parlak olmasını sağlar. Büyük bir antioksidan sağlamak için çileklerin yanı sıra bol yapraklı yeşil sebzeleri beslenmenize ekleyin. Yeşil çay da antioksidanlarla doludur, bu nedenle günde birkaç bardak tüketmek cildinizin parlaklığını etkileyebilir.

Kollajen vücudumuzda doğal olarak üretilen ve cildimizin bağ dokusunun dayanıklılığı ve elastikiyetinden sorumlu olan bir proteindir. Kolajen üretimi 21 yaşından itibaren yavaşlar ve cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar – kırışıklıklara, ince çizgilere ve sarkmaya neden olur. Prematüre yaşlanmalara karşı mücadele etmek ve kollajen mağazalarını desteklemek, diyetinizde ıspanak, lahana gibi koyu yapraklı yeşillerin çoğunu içerir. Bu yapraklı sebzeler, löin, kolajen üretimini teşvik eden bir kimyasal içerir. Çilek ve turunç gibi antioksidan bakımından zengin meyveleri bol miktarda yiyin, bu toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olabilir ve cildinizin tombul ve sağlam görünmesine yardımcı olabilir. C vitamini doğal olarak kolajen oluşumunu teşvik ettiği için, nemlendiricinizin altında topikal bir C vitamini serumu her gün uygulandığında da yardımcı olabilir

Yaşlanma Karşıtı Doğal Çözüm Önerileri ; İnanılmaz avantajlar

 Yukarıdaki tüm adımlar daha sağlıklı ve daha genç görünümlü bir cilde katkıda bulunur. Hepsini dahil etmeyi amaçladık ve cildinize yapabileceği katkıya hayran kalacaksınız!
Bu listeye sıkıcı olmamak adına eklemedik ancak Sigara Tüketimini Bırakmak da cildin genç ve bakımlı görünümü için gereklidir.